Tech

Glorious GMMK 2 recenze: Modularita odpovídá hodnotě

click fraud protection

Glorious GMK 2 je všestranná klávesnice s dlouhou životností, která vám dává kontrolu nad každým detailem.

O slavném GMMK 2

 • Konektivita: Pletený kabel USB Type-C na Type-A (součástí balení)
 • Rozměry: 14,8 x 4,9 x 1,5 palce
 • Hmotnost: 2,76 libry
 • Materiál: Hliníková horní deska se základnou z ABS plastu
 • Barva: Černá, bílá a růžová barevná provedení jsou k dispozici bez příplatku
 • Speciální funkce: Plně adresovatelné RGB na klíč, přemapování klíčů a vytváření maker prostřednictvím softwaru Glorious Core, mechanické přepínače vyměnitelné za provozu

GMMK 2 je k dispozici buď plně sestavený, nebo jako holá deska, kterou si kupující mohou sami postavit pomocí vlastních 3 nebo 5pinových mechanických spínačů a kláves. Testovali jsme předmontovanou plnohodnotnou verzi s 99 klávesami (96 %) s lineárními přepínači Glorious Fox od společnosti Glorious, ale GMMK 2 je k dispozici také v kompaktním 65% provedení s 67 klávesami.

Pokud si koupíte GMMK 2 předem sestavený od společnosti Glorious, vaše možnosti přepínačů jsou omezeny na námi testované lineární přepínače Glorious Fox. Ty nabízejí solidní rovnováhu mezi rychlostí a kontrolou. Glorious vám však také umožňuje plně nakonfigurovat klávesnici na svém webu, což vám umožní přizpůsobit vše od přepínače (s jejich vlastní značkou Glorious, přepínače Gateron a Kailh téměř ve všech typech), ke klávesnicím a dokonce i kabel.

instagram viewer


Tato klávesnice oficiálně podporuje Windows a Mac. Neoficiálně jsme potvrdili, že klávesnice funguje také s PlayStation 4 a 5, Xbox Series X|S a Android.

Co máme rádi 

Přímý design

černá klávesnice na stole

Kredit: Recenzováno/ Matthew Prunty

GMMK 2 je k dispozici ve velikostech 96 % a 65 %.

GMMK 2 vám poskytne vše, co byste očekávali od klávesnice plné velikosti, a zároveň zmenšil její celkovou velikost. Místo 104 kláves Glorious eliminoval pět kláves na celkových 99, čímž zmenšil celkový půdorys, aniž by ořezal funkčnost.

Zachovává přednastavená makra, která vám umožňují ovládat RGB podsvícení a procházet všemi 18 vestavěnými předvolbami. Ačkoli zde není žádný fyzický váleček hlasitosti nebo knoflík jako u jiných nadšených klávesnic, můžete ovládání přehrávání médií a ovládání hlasitosti přímo podržením funkčního tlačítka a stisknutím média klíče.

GMMK 2, který jsme testovali, používá dvojité ABS klávesy, které umožňují pohodlnější a odolnější psaní. Legendy jsou vytvarovány do horní a bočních částí kláves, aby bylo zajištěno, že při delším používání nevyblednou ani se neotřou.

Glorious hodnotí své proprietární lineární přepínače Glorious Fox na posledních 19 milionů úhozů. Dodávají se předem namazané, aby se snížil nežádoucí hluk, a před úplným sešlápnutím se posunou o 3,9 mm. Podle mého názoru namazané klávesy pomohly vytvořit hladký a uspokojivý zážitek z psaní. Ať už soutěžní hraní nebo psaní dokumentu, nikdy jsem necítil únavu prstů.

I když nemá zdaleka tak dlouhou životnost jako SteelSeries Apex Pro (100 milionů úhozů) nebo HyperX Alloy Origins 65 (80 milionů), Glorious si to vynahrazuje jinými způsoby; možnost snadné výměny poškozených klávesových spínačů znamená, že tato klávesnice vydrží mnoho let.

GMMK 2 se ukázal jako extrémně odolný, přežil pád z výšky tří stop na koberec, dřevěnou podlahu a dlaždice. Pár klíčků se utrhlo, ale nedošlo k žádnému poškození estetiky ani funkčnosti.

Kompatibilní s více zařízeními

černá klávesnice s mikrofonem nahoře a myš vedle na stole

Kredit: Recenzováno/ Matthew Prunty

Klávesnice lze plně přizpůsobit.

Glorious GMMK 2 neměl žádné problémy s připojením k mému Dell G15 5515 nebo Apple MacBook Air M1 prostřednictvím přiloženého opleteného kabelu USB Type-C na Type-A.

Ačkoli to není oficiálně podporováno, podařilo se mi připojit klávesnici k zařízením Google Pixel 6 Pro a Samsung Galaxy Z Fold 4. Pro tato zařízení a M1 Mac jsem použil kabel USB Type-C na USB Type-C a vše fungovalo bez problémů. Bez problémů jsem mohl posílat textové zprávy a e-maily, nakupovat online a psát tuto recenzi.

Klávesnice podporuje konzole Xbox Series X|S a PlayStation 4 a 5. GMMK 2 byl správně detekován na každém zařízení. Ghostrunner a Final Fantasy XIV na PlayStation 5, a Call of Duty: Warzone na Xbox Series X, všichni reagovali a nikdy jsem nebyl v nevýhodě.

Přizpůsobení softwaru a hardwaru

zblízka odstraněný klíč klávesnice

Kredit: Recenzováno/ Matthew Prunty

Vyjmutí krytek a spínačů je snadné díky přiloženým stahovákům.

Přizpůsobení je místo, kde GMMK 2 skutečně září, protože jste schopni vyměnit klávesové spínače a vytvořit tak dokonalý zážitek z klávesnice. Zde se GMMK 2 odlišuje od konkurence, protože plně modulární herní klávesnice jsou u velkých výrobců stále vzácností; Corsair právě vydal svůj první, the K70 Pro Mini Wireless.

Pokud přiložené spínače Glorious Fox nesplňují vaše požadavky na produktivitu nebo hraní her, univerzální 5kolíkové zásuvky vám umožní změnit všechny klíčové spínače. To znamená, že můžete mít vlastní sestavení kombinující spínače Glorious Fox s Gateron, Kailh, Cherry, NK nebo jinými v jakémkoli uspořádání, které chcete. Už nemusíte vyměňovat celou klávesnici, abyste získali jedinečný zážitek.

Doprovodný software Glorious Core dále vylepšuje přizpůsobitelnost. Podobně jako u Apex Pro resp Razer Deathstalker V2 Pro, můžete si přizpůsobit RGB podsvícení GMMK 2 na individuální bázi pro každou klávesu.

Můžete vrstvit různé styly RGB na sebe a vytvořit tak jedinečnou vizuální prezentaci. Například jsem na klávesnici použil předvolbu Matrix (pulzující zelený vzor) a poté jsem přidal červené RGB podsvícení klávesám F, Shift a Enter.

Na kartě Key Binding můžete přemapovat klávesy a dokonce aplikovat funkce myši na konkrétní klávesy, což vám umožní ovládat dvě jedinečná zařízení pouze pomocí klávesnice. Mapoval jsem dopředu, dozadu, levé kliknutí a pravé kliknutí na klávesy WASD, což mi umožnilo zefektivnit můj herní zážitek na konzoli.

Můžete také vytvářet, importovat a exportovat vlastní makra, čímž dále vylepšujete funkčnost klávesnice.

Karta Výkon umožňuje upravit rychlost dotazování i vstupní latenci. Ve výchozím nastavení je rychlost dotazování neboli frekvence, ve které váš počítač kontroluje vstup, nastavena na maximum 1000 Hz a vstupní latence je 16 ms. Když jsem upravil vstupní latenci z 16 ms na 2 ms, zjistil jsem, že jsem konkurenceschopnější CS: Jděte a Call of Duty Vanguard při hraní na mém PC. Úprava těchto nastavení neovlivní hraní na konzoli.

Co se nám nelíbí

Software je pouze pro PC

V době této recenze je Glorious Core kompatibilní pouze s Windows. Existuje samostatný aktualizátor pro zařízení macOS, ale nepodařilo se mi jej nainstalovat na můj M1 Macbook Air. Stále se mi zobrazovala chyba, že macOS nemůže ověřit, že aplikace neobsahuje malware.

I aktualizace firmwaru klávesnice je prozatím odkázána na Windows. Kromě toho klávesnice funguje perfektně s macOS.

Měli byste si koupit Glorious GMMK 2?

černá klávesnice s drátem a částmi uvedenými výše

Kredit: Recenzováno/ Matthew Prunty

Naše jednotka byla nakonfigurována s lineárními spínači Glorious Fox.

Ano, je to uchazeč o nejlepší celkový zážitek

I když jsem se stal fanouškem kompaktních 60%, 65% a 75% klávesnic, klávesnice plné velikosti vám stále může poskytnout skvělý zážitek. Zatímco 65% verze Glorious GMMK 2 by dokonale vyhovovala mému životnímu stylu na cestách – podobně jako HyperX Alloy Origins 65 nebo Apex Pro Mini Wireless— GMMK 2 v plné velikosti stále nabízí vynikající zážitek, který lze skutečně přizpůsobit a přizpůsobit i po zakoupení.

Konkurenci jako ti dražší se nevyhnete Ducky One 3 a originál GMMK. Předchozí generace, která stojí asi o 40 dolarů méně než GMMK 2, nabízí podobné funkce, jako jsou přepínače vyměnitelné za provozu, adresovatelné RGB, podpora více zařízení a více předpřipravených možností, ze kterých si můžete vybrat.

Při srovnání ostatních konkurentů vedle sebe s GMMK 2 však Glorious vychází na jedničku. Jedním z důvodů je podpora a přizpůsobení poskytované softwarem Glorious Core. Máte také větší škálu kompatibilních přepínačů a kláves než konkurenční herní klávesnice, pokud se podíváte na GMMK 2 barebones desku za 79,99 $ a postavte si ji sami.

Univerzální klávesnice s dlouhou životností, která vám dává kontrolu nad každým detailem a lze ji považovat za stejnou ligu jako Apex Pro, není důvod se bránit. Když se podíváme na sadu funkcí a cenový bod GMMK 2, tato klávesnice se také dobře hodí proti takovým velmocem pro kancelářskou práci, jako je Mechanická klávesnice Logitech MX nebo dokonce 200 dolarů Keychron Q5. Otázka, kterou si musíte položit, zní: chcete tuto klávesnici v černé, bílé nebo růžové?

Související obsah

 • Náhlavní souprava Arctis Nova 7.

  Posouzení

  Recenze SteelSeries Arctis Nova 7
 • TCL tv na cihlové zdi

  redakční řada

  Vše, co jste kdy chtěli vědět o velkoplošných televizorech

Nechte si zasílat nabídky a nákupní rady přímo do telefonu.Přihlaste se k odběru upozornění pomocí textových zpráv od odborníků z Reviewed.

Produktoví odborníci na Zkontrolováno mít pokryty všechny své nákupní potřeby. Sledovat Recenzováno dne Facebook, Cvrlikání, Instagram, Tik taknebo Flipboard pro nejnovější nabídky, recenze produktů a další.

Ceny byly přesné v době vydání tohoto článku, ale mohou se časem změnit.

Kupte nyní v Glorious

Seznamte se s testerem

Matěj Prunty

Matěj Prunty

Přispěvatel

@Mprunty83.

Matthew Prunty je herní a technologický novinář na volné noze s více než desetiletými zkušenostmi s psaním zahrnujícím vše od hardwarových a softwarových videoher až po chytré telefony a PC hardware.

Podívejte se na všechny recenze Matthewa Pruntyho.

Kontrola naší práce.

Náš tým je zde za jediným účelem: pomoci vám koupit to nejlepší a milovat to, co vlastníte. Naši autoři, redaktoři a laboratorní technici jsou posedlí produkty, které pokrýváme, aby se ujistili, že si budete jisti a budete spokojeni. Máte jiný názor na něco, co doporučujeme? Napište nám a my porovnáme poznámky.

Napište nám e-mail

Získejte nejlepší nabídky a nejlepší rady přímo do vaší schránky.

instagram story viewer